pondelok 9. januára 2012

Top týždňa (1)


Top týždňa je meme, ktoré vytvorila Luu a v ktorom  má na každý týždeň pre nás pripravené témy Ja som si pre tento týždeň vybrala tému TOP Z ROKA 2011 a to konkrétne:

Knihy/série, ktoré som v roku 2011 prečítala a zaujali:
To  že som za pár dní zhltla prvé štyri knihy hovorí samo za seba. Táto séria aj keď som ju celkom nedočítala  sa u mňa stala jednou z najlepších upírskych sérií aké som čítala, keď nie najlepšou. A kto s Vampýrskou akadémiou ešte nemal tú česť mal by to čím skôr napraviť pretože skutočne za to stojí. 

Hry o život sú knižkou, ktorej čítanie som dosť dlho odkladala a po prečítaní vlastne ani sama neviem prečo asi by ma mala hanba fackať pretože to bola jedna z najlepších kníh ktoré som v poslednej dobe čítala a keďže tu máme čoskoro aj filmové spracovanie verím, že bude rovnako dobré ako samotná kniha.
Mám rada filmy o neľahkom osude židov počas druhej svetovej vojny a preto som po filme s rovnakým názvom siahla aj po tejto knižke a neoľutovala som je len málo kníh pri ktorých by som plakala a táto je jednou z nich. Je vlastne príbehom o priateľstve v období, keď nie s každým sa čo i len rozprávať bolo dovolené.  To čo sme vo filme videli na záver ostalo v knihe nedopovedané no každému je po prečítaní aj tak jasné čo sa odohralo.


Ďalšou z kníh na ktorej čítanie ma nalákala filmová verzia je práve Púštny kvet. No zistila som, že kniha a film majú celkovo dosť odlišností. Nebola možno jednou z najlepšie napísaných kníh no mňa si získala svojím silným príbehom. Pri jej čítaní si uvedomíte ako úžasne si žijete aj keď sa často krát sťažujete ako vám toto a tamto chýba. Po tomto príbehu vám prídu vaše obrovské problémy triviálne.A do tretice tu je posledná kniha, ku ktorej som sa dostala taktiež cez jej filmové spracovanie. Ak si chcete prečítať tú pravú knižku z prostredia mafie Krstný otec je presne tým čo hľadáte a po čom by ste mali siahnuť. Nikdy som veľmi neobľubovala príbehy na túto tému no táto kultová knižka ma proste pohltila.   

1 komentár:

  1. Poslední dvě jmenované mám doma:) Pouštní květ jsem vyhrála v nějaké internetové soutěži už velmi dávmo a od té doby mi leží na poličce nepřečtený. Vůbec nemám ponětí, jestli se k tomu někdy dostanu. Na druhou stranu Puzoova Kmotra jsme si koupila nedávno v antikvariátu a nemůžu se dočkat až se na to vrhnu:)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem, že komentujete moje články, veľmi si to cením. Snažím sa na každý komentár, skôr či neskôr odpovedať. :) Prosím vás, nepoužívajte v komentároch vulgárne a urážlivé slová.