sobota 15. júna 2013

On my wishlist (38)


Meme usporadúva Book Chick City.


Enja Rúčková - Žuvačkový kráľ
Anotácia: Zoja má z tanečného kurzu, na ktorý ju dotlačila kamarátka, hrôzu. Myslí si, že ho celý presedí v kúte, pretože:
1. Chalani sú z nej nervózni, lebo je často vyššia ako oni
2. Nenosí lodičky, ale „lode“
3. Ruky jej zdobia nepekné mozole
4. Má asi taký sexepíl ako doska na žehlenie
5. Rodičia ju chodia z kurzu osobne vyzdvihnúť, akoby bola päťročné decko
Keď sa s ňou pokúsi usmievavý Adam nadviazať kontakt, Zoja si pripadá ako vo sne. Počas tanca v jeho náručí žiari ako čínsky lampión. Vďaka nemu začne žuť viac žuvačiek, viac si veriť, častejšie sa smiať – a čo je najdôležitejšie, vôbec nesedí v kúte!


Enja Rúčková - Láska na dvoch kolesách
Anotácia: Kto je ten záhadný prišelec z novopostavenej bytovky? Nesnaží sa zapadnúť, je drzý, nevyspytateľný a bajkuje ako blázon. Do svojej osobnej zóny si vpúšťa iba vlastný bicykel v netypickej farbe. A práve tá farba Karinu láka. Je veselá a žiarivá, absolútne sa nehodí k imidžu večne zamračeného chalana, ktorý každého vo svojom okolí vytáča do nepríčetnosti. Hoci o to ani jeden z nich nestojí, ich cesty sa čoraz častejšie križujú a iskry lietajú sem a tam. On veľmi dobre vie, že nie je rozumné si s Karinou niečo začínať. Ona má na vec iný názor. Rúti sa do maléru aj napriek tomu, že ju okolie varuje. Odvážnemu predsa šťastie praje...


11 komentárov:

 1. Obe knihy chcem strašne moc, vždy keď idem do kníhkupectva, tak ich obdivujem :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej majú veľmi vydarené obálky :)o tú druhú sa bude u mňa na betón súťažiť ;)

   Odstrániť
 2. Žuvačkový kráľ je super kniha. Kúpila som ju ségra na Vianoce, lebo som si ju chcela prečítať. A ona je na nej závislá :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja som čítala od Enje Rúčkovej len Risknem to s punkerom :) ale som zvedavá aj na tieto ďalšie hádam sa k nim dostanem :)

   Odstrániť
 3. Veľmi by som si chcela kúpiť Žuvačkového kráľa :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. 1. by som chcela, autorka sa mi páči 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no ja by som rada postupne sa dostala ku všetkým jej knihám tak uvidíme :)

   Odstrániť
 5. Mňa láka ten Žuvačkový kráľ. A tiež by som od nej chcela prečítať Risknem to s punkerom

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Punker bol celkom v pohode čítanie a i keď to nebolo to najlepšie čo som čítala rada by som si prečítala aj ďalšie Enjine knihy :) Žuvačkového kráľa asi ako prvého :D

   Odstrániť
 6. Od Enji som nič nečítala, ale tie anotácie vyzerajú celkom dobre, mohla by to byť fajn oddychovka... Hádam na ne niekedy narazím.:]

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem, že komentujete moje články, veľmi si to cením. Snažím sa na každý komentár, skôr či neskôr odpovedať. :) Prosím vás, nepoužívajte v komentároch vulgárne a urážlivé slová.