streda 29. mája 2013

Waiting on Wednesday (19)


Meme usporadúva Breaking the Spine.

Autor: Silvia Antalíková
Názov: Čo môžu muži môžem aj ja
Anotácia: Nikto sa dnes už nepozastavuje nad tým keď MUŽ:
- nie je ochotný riešiť tehotenstvo svojej partnerky, pretože JEHO sa to jednoducho netýka
- odchádza od SVOJEJ ženy a SVOJICH detí k mladej milenke, pretože sa ich všetkých už nabažil
- založí si NOVÚ rodinu a na tú predchádzajúcu prosto už NEMÁ viac čas, peniaze a ani ... pomyslenie
- poletuje medzi manželkou a milenkou, a kamaráti ho obdivujú, závidia a považujú ho za playboja, zvodcu a za kríženca kanca so žrebcom ALE??????: ČO AK BY TO VŠETKO BOLO PRESNE: NAOPAK???

Autor: Tamara Tainová
Názov: Nemôžem ti povedať viac
Anotácia: Mladá moderátorka Laura Vernerová sa vo svojej rozhlasovej šou stretáva so spoveďami ľudí, ktorí ju žiadajú o radu. Deň čo deň si uvedomuje, aké ľahké je radiť druhým a aké ťažké je radiť najbližším. Mame, ktorá sa nevie zmieriť s odchodom svojej mladšej dcéry za more, milovanému mužovi, ktorého zväzuje ťaživé tajomstvo, a priateľke Rebeke, ktorá každý večer umŕtvuje telo v náručí iného muža. Laura s rastúcim nepokojom sleduje, ako ju mama infikuje nepokojom o mladšiu sestru, ako sa jej priateľka Rebeka zapletá do pavučiny nebezpečných známostí, a ako sa mení aj jej vlastný pohľad na lásku. Najmä, keď má po svojom boku mladíka, s ktorým možno porovnávať.

Autor: Andrea Rimová
Názov: Kámasútra našich klamstiev
Anotácia: Strhujúci príbeh ženy, ktorá odmieta žiť v klamstve a je odhodlaná prevrátiť svet naruby, aby získala naspäť svoj život a šťastie. Sabina po nečakanom zmiznutí svojej veľkej lásky zo zúfalstva uviazne v manželstve s Arturom. Vychovávajú spolu syna a zdá sa, že vedú dokonalý rodinný život. Jedného dňa sa Sabina stane obeťou agresívneho násilníka a takmer príde o život. Po prebratí sa z kómy si nepamätá posledné dva dni pred útokom. Kto je muž, odpykávajúci si trest za spáchaný zločin? Akú úlohu hrá v celom prípade psychológ, u ktorého obeť hľadá pomoc? Spolu s kamarátkou pátrajú po stopách zo Sabininých snov, ktoré sú odrazom skutočnosti. Postupne odhalia šokujúcu pravdu a s ňou roky poctivo strážené tajomstvo, vďaka ktorému je manželstvo s Arturom obojstrannou fraškou.

1 komentár:

  1. me too me too :D hodte po mne tie knihy :) v poslednej dobe vychádza dost vela kníh od slovenských autorov ktore by so si chcela prečítat :) len keby bolo tolko času :(

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem, že komentujete moje články, veľmi si to cením. Snažím sa na každý komentár, skôr či neskôr odpovedať. :) Prosím vás, nepoužívajte v komentároch vulgárne a urážlivé slová.